Autor:
Andrea Rotenberg

Kandideerimine õigusteaduskonna ingliskeelsesse magistriõppesse algab 01. veebruaril

Tartu Ülikooli õigusteaduskond võtab 2. jaanuarist kuni 15. märtsini vastu avaldusi kahele ingliskeelsele magistriõppekavale:

Infotehnoloogiaõigus 

IT-õiguse magistriprogramm on maailmas ainulaadne õiguslikke ja tehnilisi teadmisi ning oskusi arendav programm, mis annab tervikliku ülevaate IT-õiguse valdkonnast ja selle kõige uuematest arengusuundadest. Õppekavast saadud teadmised ja oskused võimaldavad lõpetanul teha IT valdkonnas kvaliteetset õigusnõustamise, õigusloome, analüüsi ja eksperditööd ning toetada e-riigi infotehnoloogiliste lahenduste arengut ja eksporti. IT-õiguse programmi õppetöö toimub Tartus inglise keeles. 

Miks õppida Tartu Ülikoolis infotehnoloogiaõigust?

  • Selle programmiga liitudes avaneb sul võimalus õppida enam kui 30 IT-õiguse praktiku ja spetsialisti käe all üle kogu maailma. Märkimisväärne osa õppekavast on üles ehitatud reaalsete olukordade simuleerimisele, pakkudes praktilist ja kaasahaaravat õpikogemust. 
  • Programm annab süstemaatilise ülevaate IT-õiguse kõigist olulisematest alavaldkondadest ning varustab sind praktiliste oskustega, mis on vajalikud IKT sektoris töötamiseks. Nende hulka kuuluvad baasteadmised programmeerimisest, krüptograafiast, andmebaasitehnoloogiast ja tarkvaratehnikast. 
  • Meie printsiipidele tuginev õpetamismeetod tagab, et oled võimeline praktiseerima IT-õigust erinevates jurisdiktsioonides, valmistades sind ette ülemaailmseks karjääriks. 

Karjäärivõimalused 
Programmi lõpetajad on kõrgelt kvalifitseeritud infotehnoloogiaõiguse spetsialistid, kes on valmis töötama mitmesugustes professionaalsetes valdkondades, sealhulgas: 

  • advokaadibürood; 
  • IKT ettevõtted; 
  • avalik sektor; 
  • rahvusvahelised organisatsioonid; 
  • konsultatsioonifirmad; 
  • ülikoolid ja teadusasutused. 

Tutvu õppekava sisseastumise tingimustega Tartu Ülikooli kodulehel.

Rahvusvaheline õigus ja inimõigused

Rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriõppekava on kaheaastane ingliskeelne õppekava Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas, mis on loodud pakkuma põhjalikke teadmisi rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste põhimõtetest,normidest, praktikast ja probleemvaldkondadest. Rõhuasetusega nii teoreetilistele kui ka praktilistele teadmistele valmistab see õppekava lõpetajad ette kõrgetasemeliseks juriidiliseks karjääriks nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt. Õppetöö toimub Tallinnas inglise keeles. 

Miks õppida rahvusvahelist õigust ja inimõigusi Tartu Ülikoolis? 

  • Põhjalik ja paindlik õppekava: Loo endale tugev põhi rahvusvahelises õiguses ja inimõigustes kohustuslike õppeainete abil ning spetsialiseeru oma huvisid ja karjäärieesmärke silmas pidades  valikainete mitmekesise valiku abil. 
  • Unikaalne võrdlev vaatenurk: Õpi Eesti rikkalikust ajaloolisest kogemusest rahvusvahelise õiguse kontekstis ja saa samas osa Eestis parimast olemasolevast  rahvusvahelisest ning võrdlevast teadmisest. 
  • Praktiline õpe: Rakenda oma teadmisi kohustusliku praktika kaudu, omandades reaalset töökogemust ja arendades professionaalseid oskusi mõjukates juriidilistes keskkondades. 
  • Mainekas pärand: Õpi regiooni ühes vanimas õigusteaduskonnas  (asutatud a. 1632), mis on läbi aegade vorminud Eesti juriidilist eliiti. Eestis on 87% advokaatidest, 95% prokuröridest ja peaaegu kõik kohtunikud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna vilistlased.
  • Tunnustatud vilistlasvõrgustik: Astu Tartu Ülikooli vilistlaste jälgedes, kes on mh töötanud kohtunikena Euroopa Inimõiguste Kohtus ja Euroopa Liidu Kohtus või teinud teadustööd maailma juhtivates uurimiskeskustes. 
  • Strateegiline asukoht Tallinnas: Õpi Eesti pealinnas, riiklike võtmeinstitutsioonide vahetus läheduses. See pakub head juurdepääsu praktikavõimalustele, võrgustike loomisele ja õpingute praktilisele rakendamisele. 

Karjäärivõimalused ja oskused 

Rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste magistriõppekava lõpetajad omandavad põhjalikud juriidilised teadmised, kriitilise mõtlemise võime ja praktilised oskused, mis võimaldavad edu saavutada mitmekesistes karjäärivaldkondades. Karjäärivõimalused hõlmavad ametikohti valitsusasutustes, mittetulundusühingutes, eraõiguslikus praktikas ja rahvusvahelistes organisatsioonides,. Õppekava valmistab ette ka edasiseks akadeemiliseks uurimistööks doktoriõpingute raames ja rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste valdkonnas õpetamiseks. 

Tutvu õppekava sisseastumise tingimustega Tartu Ülikooli kodulehel.

Välistudengid saavad avalduse esitada DreamApply’s alates 2. jaanuarist 2025.
Eesti üliõpilased saavad avalduse esitada SAIS-is alates 1. veebruarist 2025.
Avalduste vastuvõtmise viimane kuupäev on nii välistudengitele kui Eesti üliõpilastele 15. märts 2025.

Lisateave:
Jaan Ginter, IT-õiguse õppekava programmijuht, jaan.ginter@ut.ee
Elizabeth Kasa-Mälksoo, rahvusvahelise õiguse ja inimõiguste õppekava programmijuht, elizabeth.kasa-malksoo@ut.ee

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Õigusteaduskonna pusad

Õigusteaduskonna sündmused Tartu Ülikooli lahtiste uste päeval 2025

Lipud peahoones ees

Viie riigi parlamentide esimehed arutlevad Tartu Ülikoolis õiglase ja püsiva rahu saavutamise üle Ukrainas

Sisseastumine

Sisseastumine õigusteaduskonda